Kombinovaná doprava

Divize intermodální přepravy společnosti EPLI se zaměřuje na integraci silniční a železniční dopravy a stává se naším nejrychleji rostoucím odvětvím. Tato nová iniciativa společnosti EPLI má významný potenciál do budoucna především díky výhodám železniční dopravy – menšímu dopadu na životní prostředí a vyšší spolehlivosti. Jedná se o přepravu zboží v přepravních jednotkách, například v kontejnerech ISO různých velikostí, jako jsou suché, chladírenské a cisternové kontejnery, výměnné nástavby a návěsy, s využitím různých druhů dopravy, aniž by bylo nutné manipulovat se zbožím uvnitř. Nejúčinnější a nejekonomičtější je často přeprava těchto jednotek vlakem a jejich následná překládka na nákladní automobily, na nichž dodávka urazí poslední úsek cesty k zákazníkovi, tzv. „poslední míli“.

epintermodal

Divize intermodální přepravy společnosti EP Logistics International se zaměřuje na integraci silniční a železniční dopravy a stává se naším nejrychleji rostoucím odvětvím. Díky svým znalostem a dlouhodobým zkušenostem v oblasti rozvoje a udržitelnosti intermodální dopravní sítě vytváří EP Logistics International systém nezávislých a flexibilních služeb. EP Logistics International má zkušenosti s přesunem přepravních jednotek po železnici v rámci několika týdenních okružních jízd mezi různými destinacemi (např. z Paskova v České republice do italského Terstu, z Budapešti do slovinského Koperu, z Brna do Budapešti nebo z polské obce Malaszewicze do německého Norimberku).

komb2
komb1

spedica Your one-stop logistics solution

Spedica s.r.o., je součástí holdingu. Zajišťuje spediční a dopravní služby na vnitrostátní i mezinárodní úrovni.

loconlogo

Locon Logistik & Consulting AG je německá železniční společnost specializující se na přepravu zboží, materiálů, na kontejnerovou železniční přepravu a na železniční stavitelství. Její portfolio čítá více než 250 vozů a 30 lokomotiv, firma provozuje vlastní opravnu a má více než 150 zaměstnanců, včetně vysoce kvalifikovaných odborných profesí. Společnost realizuje přepravy na celém území Německa, a to jak pravidelné (např. z německých přístavů Wilhelmshaven a Bremerhaven), tak i ad hoc přepravy, včetně přeshraničních směrem do Belgie, České republiky, Holandska, Rakouska a na Slovensko. Firma provozuje vlastní terminál s překladištěm pro intermodální přepravy. Locon Logistik & Consulting AG se již více než 17 let specializuje na stavební zakázky v oblasti železnice: od konceptu a plánování, přes poskytnutí technického vybavení a personálu až po precizní realizaci (např. při nedávném přesunu ocelového mostu na dvou paralelně jedoucích kolejových vozidlech). Locon Logistik & Consulting AG je klíčovým článkem logistického portfolia EP Logistics International a.s., patřícího do holdingu EPH.

locon


Společnosti

image/svg+xml